فعالیت مهدوی برای ظهور بر مدار «همدلی» است

8787

موضوع مهدویت باید انسانی باشد. مشکل اصلی زندگی ما این است که ما آمده ایم به این دنیا که شبیه الله بشویم، اما الان مربی بالا سر ما نیست. علی (علیه السلام) فرمود: «هر کس منتظر حقیقی امام زمان باشد، با من و هم درجه من محشور می شود».

اگر تک تک شما در نظام درونی تان با امام تان به وفاداری برسید و بعد هم در حوزه کاری خودتان فعالیت های مهدوی را شروع کنید. اگر معلم هستید، روانکاوید، جامعه شناسید، روحانی هستید، هر چه هستید… مهم این است که یک سرباز خوب برای امام زمان (علیه‌السلام) شوید و در لشکرباشید و به زیر چادر حضرت بروید.

امام صادق علیه السلام فرمودند: « مَن ماتَ مُنتَظِرا لِهذَا الأَمرِ كانَ كَمَن كانَ مَعَ القائِمِ في فِسطاطِهِ= كسى كه در حال انتظار اين امر (ظهور قائم) از دنيا برود، همانند كسى است كه با قائم در خيمه او باشد». ولی امام زمان (علیه السلام) فقط این را نمی خواهد می گوید شما کاری کنید که همه مردم برسند. این همدلی است.

برای همین هم ماهایی که می توانیم هر کدام مان یک لشکر شویم برای امام زمان، نباید یک سرباز معمولی باشیم. من که می توانم در کل دنیا فعالیت کنم، چرا خودم را محدود کنم. من باید بتوانم  درتمام دنیا کار کنم. وقتی پای امام زمان عشق می ریزی. امام زمان هم عشق به پای تو می ریزد و به تو کمک می کند. خدا هم به تو خیر و برکت می دهد. این گونه زمینه حکومت امام زمان (علیه السلام) فراهم می شود.

برگرفته از مباحث «ما و امام زمان علیه السلام» ج ۲-منتظران منجی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *