حقانیت اسلام:چرا پیامبر دو روز در هفته روزه میگرفته است ؟

roozeh

 

پیامبر اکرم (ص) دو روز در هفته ( دوشنبه و پنج شنبه ) را روزه میگرفته است و به این امر نیز سفارش کرده است و برای این سنت نبوی اکنون فواید پزشکی فراوانی کشف شده است که در پایین به آن پرداخته ایم.

محققان در بیمارستان دانشگاه منچستر جنوبی پیروی از یک رژیم غذایی سخت در دو روز هفته ، بهتر و موثرتر از یک رژیم مستمر برای کاهش کلسترول می دانند . همچنین شیوه رژیم سخت در دو روز هفته دارای اثرات بیشتری در کاهش وزن و پایین آوردن احتمال ابتلا به سرطان سینه می باشد .

دکتر هارفی که سرپرستی این تحقیق را برعهده داشته بود می گوید: زنانی که از رژیم دو روزه پیروی کردند، وزن بیشتری در مقایسه با زنانی که از رژیم کامل پیروی می کنند را از دست داده اند!! و در تحقیقی دیگر ثابت شده است کاهش نشاسته در وجبه های غذایی دو روز هفته موجب صیانت از بدن در برابر امراضی همچون قند و چربی خون می شود که هر دو با افزایش وزن در ارتباط اند.

ayatol korsi

روزه از بهترین درمان ها برای ده ها نوع بیماری می باشد. ولی روزه گرفتن برای مدت ها ی بسیار طولانی و چند ماهه می تواند بسیار خطرناک باشد. و این امر بسبب کاهش عناصر ضروری بدن بدلیل امتناع از خوردن و آشامیدن رخ می دهد… اما محققان تاکید دارند که روزه گرفتن به مدت دو روز در هفته یک سیستم آیده ال برای حفظ چابکی بدن و صیانت از آن در برابر امراض می باشد.

حتی پیامبر (ص) پس از پایان روزه ی خود با غذاهای طبیعی و کم چرب ( آب و خرما ) افطار می نمود و از غذاهای سنگین پرهیز میکرد.

حال از خود بپرسیم:

 چگونه محمد (ص) اهمیت کاهش غذا برای دو روز هفته را دریافته بود که این سنت را پیاده کند؟ …آری او خالق محمد است که داناتر از اوست می فرماید:« (لَقَدْ جَاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَحِيمٌ)» [التوبة: ۱۲۸]. ترجمه :« رسولي از خود شما به سويتان آمد كه رنجهاي شما بر او سخت است، و اصرار به هدايت شما دارد و نسبت به مؤمنان رئوف و مهربان است.»

دانشمندان آمریکایی می گویند روزه گرفتن دو روز در هفته، بدن را از آلزامیر حفظ می کند.

به گزارش جذاب نیوز به نقل از روزنامه گاردین چاپ لندن، این دانشمندان گفته اند روزه برای چند روز محدود، می تواند به حفظ مغز در برابر بیماری های خطرناکی مانند آلزامیر کمک کند.

براساس این گزارش، پژوهشگران در مرکز ملی سالمندان در شهر بالتیمور آمریکا به دلایلی رسیده اند که نشان می دهد توقف غذاخوردن به مدت دو روز در هفته می تواند مغز انسان را از دو بیماری خطرناک حال حاضر یعنی آلزایمر و پارکینسون دور کند.

روزه گرفتن دو روز در هفته از جمله اعمال مستحبی مسلمانان و توصیه شده پیامبر اسلام است.

پرفسور مارک ماتسون از مقامات ارشد مرکز علمی ملی سالمندان این موضوع را در نشست سالانه انجمن پیشرفت علوم آمریکا در شهر ونکور مطرح کرد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *