دانلود کتاب “آنگاه شیعه شدم”

1243

شهید مرتضی صلواتی فرزند محمد علی در تاریخ يكم شهريور سال ۱۳۵۷ شمسي در شهرستان سنندج به دنیا آمد . پدر و مادرش اهل روستای صلوات آباد سنندج بودند .

شهيد صلواتی مستبصر روشن ضمیر و وارسته‌ای بود که به بر اساس عقل و منطق و با كمك از خداوند متعال، با تکیه بر منابع اصیل اسلامی به تحقيق پيرامون مبانی اعتقادی خود پرداخت. ایشان به دور از احساسات و تعصبات و گرایش‌های جاهلانه، تلاش نمود تا دارای بصیرت واقعی گردد و سرانجام به مکتب اهل‌بیت(عليهم السلام) رهنمون گردید.

این کتاب نتیجه تلاش و تجربیات به دست آمده ایشان در زمان تحقیق و جست وجوی حقیقت، طی سالیان متمادی است. مرتضي به نسل پرسشگر چنين توصيه مي كند:

خداوند به ما عقل و شعور داده، پس بايد آن را به كار گيريم و بر اين اساس عقايدمان را استوار سازيم و كوركورانه از كنار تاريخ گذشتگان عبور نكنيم زيرا ما نيز جزئي از همين امت و وابسته به اين تاريخ هستيم. پس تو اي مسافر درمانده در اين سراي پر خطر و اين وادي بلا، خواه ناخواه، آمده ای، نه به دلخواه خود، بلكه تو را آورده اند. و اکنون تیر های بلا به سوی تو نشانه می روند و به هر طرف گام برداري،  گام در راه هلاکت گذارده ای زيرا فقط یک راه و یک صراط پیش پای تو باز شده است که تو را به سلامت به مقام امن، به فردوس برین و رضوان آفریدگارت می رساند و آن همان راه اهل بيت عليهم السلام است همانها كه پيامبر اكرم صلي الله علیه و آله به كشتي نوح تشبيهِ شان نمود كه هر كسي در آن وارد گشت هدايت مي يابد و هر كس از آن روي گردان شد، در درياي ظلمت و گمراهي غرق مي گردد.

شهيد صلواتي پيرامون محتواي كتابش چنين مي گويد:

در اين كتاب جواب پرسش‌ها و شبهاتی را آورده ام که مخالفان اسلام و اهل‌بیت (عليهم السلام) ایجاد کرده‌اند تا ديدِ برادرانِ اهل تَسَنُّنْ را نسبت به مذهب شيعه تیره و تار سازند و حقیقت را پنهان نمایند و تعصب کورکورانه و تخم جهالت و کینه را در دل ساده لوحان، جایگزین حقیقت کنند.

همچنین در این کتاب سؤالات مهمی که در بحث امامت و خلافت پیش می‌آید مطرح و پاسخ داده شده است تا پژوهش‌گران راه حقیقت، به راحتی در راه تحقیق و بررسی گام بردارند.

مرتضی پس از شیعه شدن، وارد حوزه‌ی علمیه ي مَرْوِیِ تهران شد و به کسوت روحانیت در آمد وي سرانجام در تاریخ پانزدهم مرداد سال ۱۳۹۰ شمسي مصادف با ششم رمضان درحالی که برای گذراندن تعطیلات به سنندج رفته بود  بدست کوردلان و دشمنان حقانیت شیعه مسموم شده و به شهادت رسید.

این کتاب را می توانید بصورت pdf در ادامه مطلب دانلود نمایید .

حجم فايل

منبع

موسسه ولیعصر (عج)

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *