دانلود مجموعه آثار مرحوم استاد سعدی زمان

در سده اخیر یکی از مرثیه‌ پردازان توانای تبریز که درروند نوحه سرایی نقش موثری داشته،مرحوم استاد سیدرضا حسینی متخلّص به «سعدی زمان» می‌باشد که علی‌رغم فرط اشتهار،تاکنون در بررسی نقش چشمگیر وی اقدامی صورت نگرفته است.شادروان حسینی سعدی زماندر نشر نوحه ترکی مقام والایی دارد به گونه‌ای که بسیاری از شاعران مرثیه‌ پرداز ومعاصر آذربایجان که اینک دوران کهولت عمر را می‌گذرانند، تشخّص نوحه‌های عاشورایی خود را مدیون آن شاعر بزرگ هستند و به اصطلاح دنباله رو سبکی هستند که حسینی سعدی زمان پی افکنده است.مهمترین ویژگی نوحه‌های حسینی سعدی زمان را «مستندسرایی» او می باشد. پیش از حسینی سعدی زمان، در ادبیات مرثیه‌سرایی، تکیه بر مقاتل سیدالشهداء، و منابع موثق عاشورایی چندان مورد توجه نبود.


حسینی سعدی زمان با توجه به تحصیلات عالیه حوزوی و دینی، آشنایی گسترده ای با کتب مقتل داشت و این اطلاعات موثق را با ذوق شاعرانه خدادادی پیوند زده، شاهکارهای بی بدیلی آفریده است.استاد حسینی سعدی زمان به عنوان «پیرایشگر تحریفات در نوحه آذربایجان»،غالباً اشعار خود را با نوعی تغزّل آغاز می کند و پس از بیان چند بیت در توصیف عشق و مقدمه، به تبیین و شرح مصائب حضرت سیدالشهداء می رود.مرحوم حسینی سعدی زمان، غالباً در «هامش»آثار و کتاب های مرثیه خود نام و مآخذ و منابع مورد استفاده اش را ثبت می کرد.


سایت سالار شهیدان ۵ اثر معروف استاد که شامل آثار حسینی ۱ و ۲ ، چهارده معصوم ، لمعات حسینی و نجوم خورشید ۱ و ۲ را برای کاربران عزیز به خصوص مداحان اهل بیت (ع) تقدیم می کند . ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

7 نظر

  1. wpradmin

   با سلام و تشکر از بازدید شما
   این فایل ها باید از حالت فشرده خارج شوند . سپس با برنامه هایی از قبیل nodpad و یا office قابل اجرا می باشند .

   پاسخ
 1. رضا رحیم زاده

  با تشکر از مطالب تون و بخصوص کتابها و آثار مر حوم حاج سید رضا حسینی (سعدی زمان) عجر تون با امام حسین

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *